PIALA BUPATI MAJALENGKA

Last update 25.10.2021 19:11:00, Creator/Last Upload: ia/io bunawan

Parameters Show tournament details, Link with tournament calendar
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgClub/City
1IMDanny JuswantoINA0Banten
2IMIrwanto SadikinINA0
3FMDeni SonjayaINA0Kota Bandung
4FMTumpak SinuratINA0BKD
5NMBagja BudimanINA0Kab. Cirebon
6NMDidi IsbandiINA0Kota Cirebon
7NMGelar SagaraINA0Kalteng
8NMHendri GereINA0SCL Lampung
9NMImat SuhermatINA0Kalteng
10NMJajang NurjamanINA0Purwakarta
11NMJamaludinINA0Depok
12NMRiza AhmadINA0Depok
13NMSyarief HidayatINA0Kota Bandung
14NMTommy SupriyantoINA0Papua
15Abeng BINA0Lampung
16Ade SudarnaINA0Kuningan
17Ade Dian MulyadiINA0Majalengka
18Ade RahmatINA0Majalengka
19Adi LepoINA0SCL Lampung
20Agit PratamaINA0Kuningan
21Agung GumilarINA0Ciamis
22Agus SukirnaINA0Majalengka
23Agus SaepudinINA0BTS DKI
24Agus SuniharINA0Kuningan
25Aji Bagus WicaksonoINA0Kota Bogor
26Ajr Al AzisINA0Kab. Tasikmalaya
27Aksel FathekaINA0Banten
28AlfanzaINA0Lampung
29Ali ArjawinangunINA0Kab.Cirebon
30Ali Reza 1INA0Kota Tasikmalaya
31Ali Reza 2INA0Kota Tasikmalaya
32Ali Reza 3INA0Kota Tasikmalaya
33Ali Reza 4INA0Kota Tasikmalaya
34Ali Reza 5INA0Kota Tasikmalaya
35Ali Reza 6INA0Kota Tasikmalaya
36Ali Reza 7INA0Kota Tasikmalaya
37Alizar ChanINA0Banten
38AnastasiaINA0Majalengka
39Angkawijaya AanINA0Kota Bandung
40Anwar MusadadINA0Kota Bandung
41Apip SupriyadiINA0Kab. Tasikmalaya
42ArfanINA0Kab. Ciamis
43Arifa Rizky SyaputraINA0Kota Bandung
44Arya Wisang HakasaINA0Kota Malang
45Asep DickyINA0Majalengka
46Asep HendraINA0Majalengka
47Asep YanaINA0Sumedang
48AtoINA0Serang
49Aulia Putri NabilaINA0Lampung
50Aurelia VaniaINA0Bondowoso
51AwaludinINA0Tegal
52AyiINA0Kota Bandung
53Bagas Pratama PutraINA0Sumedang
54Bayu Aji SaputraINA0Sumedang
55CacaINA0Sumedang
56CahyadiINA0Cimahi
57Cece SyarifudinINA0Majalengka
58Cleon Amadeus SuryaINA0DKI
59CucuINA0Sumedang
60Dava MaulanaINA0Majalengka
61David ChristianINA0Kota Bandung
62Deni FirmansyahINA0Sumedang
63Deni MotorINA0Majalengka
64Dhafin AuliaINA0Tangerang
65Diaz DaytonaINA0Kota Bandung
66Dibyo SINA0DKI
67DickyINA0Kuningan
68DoliINA0Bandung
69DoniINA0Kuningan
70Dudung DihariINA0Majalengka
71Eka WidyaningsihINA0Kab. Cirebon
72Eko PermanaINA0Kab. Cirebon
73Eman SulaemanINA0Kuningan
74Endong KertajatiINA0Serang
75EndriINA0Indramayu
76Endun AbdulINA0Kuningan
77Ephesians PrimaranathaINA0Salatiga
78Erfaz GunturINA0Majalengka
79Fatikh PangkepINA0Sulsel
80Fernanda Agus Saputra PribadiINA0Malang
81Fifi NafsiyatunINA0Kab. Cirebon
82Fuji JunistiaINA0Kab. Tasikmalaya
83Gilang AlfarisINA0Majalengka
84Godwin LiemINA0Semarang
85H. LatiefINA0Cirebon
86H.Cecep SaepudinINA0Majalengka
87Haekal Logika AlfarabiINA0Kuningan
88Hafshah Zainab MIMINA0Majalengka
89Heri WibowoINA0Majalengka
90Ibnu MataramINA0Sumedang
91Ilham AhmadinejadINA0Sumedang
92Iqra Moesa PutraINA0Malang
93Irma MelianiINA0Sumedang
94Isman Hardiman 5INA0Kab. Bandung
95Isman Hardiman 1INA0Kab. Bandung
96Isman Hardiman 2INA0Kab. Bandung
97Isman Hardiman 3INA0Kab. Bandung
98Isman Hardiman 4INA0Kab. Bandung
99Isman Hardiman 6INA0Kab. Bandung
100Itok KotoINA0Majalengka
101Jajang NurjamanINA0Sumedang
102JakariaINA0Majalengka
103Javad YadavariINA0Malang
104Julia DiazINA0Tangerang
105Koko KaokabINA0Majalengka
106KokoyINA0Bandung
107Kurnia Robi FirdausINA0Malang
108M.Hatta TaliwangINA0NTB
109Madya HakkyINA0Sumbar
110MasdariINA0SCL Lampung
111MasdukiINA0Kab. Cirebon
112Maulana Ezra FaletehanINA0Tangerang
113Maxmiliano MarrhuimawanINA0
114Mukri RohendiINA0Majalengka
115Muslimah NAINA0Kab. Tasikmalaya
116Musta'inINA0SCL Lampung
117Nahdah KemilauINA0Kuningan
118Nana RahmanaINA0Jatiwangi
119Nathanael DB SimanihurukINA0
120NawawiINA0Maja
121Nayaka BudhidarmaINA0
122NisrinaINA0Kab. Tasikmalaya
123Nuh HakimINA0BKD
124Nur RobbyINA0Majalengka
125Nurdin CodetINA0SCL Lampung
126Otong RianINA0
127Raden SyafiuddinINA0Kaltim
128Radja SmanjuntakINA0DKI
129Rahma WulandariINA0Kota Cirebon
130Reynard KristopherINA0BKD Tangerang
131Rion HendriantoINA0Majalengka
132Robi YunanINA0Kuningan
133Roedy BTINA0Kota Bandung
134RojudinINA0Majalengka
135SahroriINA0Kab. Cirebon
136Samsudin FadilahINA0Majalengka
137Samsun GLCCINA0Tegal
138SetiawanINA0Bandung
139Sopian AmaludinINA0Sumedang
140Storia KelanaINA0Majalengka
141SuhayaINA0Majalengka
142Suherman MaulanaINA0Kab. Tasikmalaya
143SukayatINA0Sumedang
144SumanaINA0Kab. Cirebon
145SunartoINA0Tegal
146SuriptoINA0Kab. Cirebon
147Surya Candra SudjanaINA0DKI
148Teddy RahmatINA0Kab. Tasik
149Teteng RatamINA0Majalengka
150Tresna BKDINA0Banyumas

Show complete list

Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 28.09.2021 14:51
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use