Magyar Nemzeti Gyermek Csapatbajnokság 2021.

Organizator(i)Magyar Sakk Szövetség, Budapesti Sakkszövetség
TaraUngaria ( HUN )
Director turneuLovas Zsolt (718173)
Arbitru sefIA Gyomber, Tamas 731587
Deputy ArbiterIA Feher, Gyula 700533
ArbitruNA Mathe, Antal 744115; NA Karpati, Gabor 743682
Bedenkzeit (Standard)Standard: 90 minutes with 30 second increment from move 1
LocatieBudapest, Rozsnyay u. 3. Láng Művelődési Központ
Number of rounds7
Tournament typeSistem elvetian pentru echipe
Calcul ratingElo
Data2021/10/24 La 2021/10/27
Rating-Ø1147
Program de imperechereSwiss-Manager from Heinz HerzogFisierul Swiss-Manager

Ultima actualizare27.10.2021 17:35:48, Creator/Last Upload: tamas gyomber

Selectia turneuluiIfjúsági, Gyermek
LinkuriPagina oficiala a organizatorului, Link la calendarul de turnee
Selectia parametrilor Fara detalii ale turneului, Fara steaguri
ListeLista de start a echipelor
Alcatuirea echipelor cu rezultatele rundelor, Alcatuirea echipelor fara rezultate, Diagrama finala dupa 7 runde
Lista de start a jucatorilor, Lista alfabetica a jucatorilor, Alphabetical list all groups
Imperecherile echipelorRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Perechile pe meseRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Clasamentul dupaRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Statistici per tara, partide, titluri, Programul de joc
Excel si printPrinteaza lista, Exporta in format Excel (.xlsx), Exporta in format PDF

Clasament final dupa 7 runde

LocNr.startEchipaNr. partide  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4 
11Aquaréna Kőbánya SC770034,0140163,5
22TFSE760129,0120165,0
37DVTK732225,580153,5
43DEAC-Debreceni Sakkiskola732223,580159,0
55Barcza GSC I732223,080159,0
64Meritum Egyesület731322,070154,0
710Szombathelyi Sportiskola731321,070139,0
88DTSE Polychess722320,560152,5
96Arrabona SI Győr722320,060156,5
109MTK722320,060146,5
1112Sakkmatyi Sakkiskola721418,050122,0
1213Dunaharaszti MTK721416,550123,0
1311Edelény Városi SE730416,060126,0
1414Barcza GSC II70075,000138,5

Adnotare:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break4: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Serverul Chess-Tournament-Results © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 28.09.2021 14:51
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use