Campeonato Nacional Clasificatorio Sudamericano Sub-14 Absoluto

Organizer(s)Federación Boliviana de Ajedrez y Asoc. Departamental de Ajedrez de Santa Cruz
FederationBolivia ( BOL )
Tournament directorIng. Javier Monroy Carrizo
Chief ArbiterAN Marilian Chumacero
ArbiterAN Marco Bascope
Time control (Standard)60 minutos más 30 segundos de incremento por jugada
LocationSalones de la ADASC, Coliseo Gilberto Pareja, calle ingavi
Number of rounds7
Tournament typeSwiss-System
Rating calculationRating international
Date2021/10/15 to 2021/10/17
Rating-Ø1274
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 17.10.2021 21:58:31, Creator/Last Upload: bolivian federation of chess

Parameters No tournament details, no flags , Link with tournament calendar
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 7 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7/7 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgTypClub/City
1
Ticona Rocabado Licael Roderick3319113BOL1884U14Cochabamba
2
Barja Viveros Matias Ariel3318354BOL1715U14Santa Cruz
3
Mayta Aiza Maveric3307336BOL1688U14La Paz
4
Montevilla Cahuasa Jonathan I.3322220BOL1477U12Cochabamba
5
Romero Villarroel Rodrigo Ever3333205BOL1475U14Santa Cruz
6
Zubieta Echalar Eduardo3314200BOL1451U14Santa Cruz
7
Vargas Garzon Maximiliano3312550BOL1398U12Santa Cruz
8
Tola Lopez Matias Victor3331636BOL1328U10Santa Cruz
9
Yujra Paredez Ignacio Tadeo3320278BOL1308U14La Paz
10
Laura Cabrera Jhon Magno3335828BOL1305U10Cochabamba
11
Alvarez Orellana Isai Jeremi3327051BOL1271U10Santa Cruz
12
Justiniano Flores Luis Fernando3319717BOL1267U14Santa Cruz
13
Rios Correa Carlos Misael3331571BOL1267U14Santa Cruz
14
Salazar Salinas Rodrigo3331610BOL1259U10Santa Cruz
15
Colodro Pacajes Santos Mateo3331458BOL1217U14Santa Cruz
16
Soliz Colque Pablo Andre3336018BOL1132U12Cochabamba
17
Magne Alcoba Yonatan Israel3331555BOL1103U12Santa Cruz
18
Cortez Chuviru Gael Marbel3333728BOL1036U10Santa Cruz
19
Aberuba Cabezas Alejandro3336875BOL0U14Santa Cruz
20
Baldivieso Cartagena German3324885BOL0U12La Paz
21
Guerra Pedraza BenjaminBOL0U10Santa Cruz
22
Mercado Becerra Nicolas3336883BOL0U12Santa Cruz
23
Mullisaca Mamani Estiben Josue3336751BOL0U14La Paz
24
Rivas Ramos Ivan3336573BOL0U14Santa Cruz
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 28.09.2021 14:51
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use