Updates - https://ipcachess.org/20th-ipca-world-individual-chess-championship-2021-in-torrevieja-spain-17-27-10-2021/

Online games - https://live.chessbase.com/en/watch/20th-IPCA-World-ch-2021/
https://live.followchess.com/#!20th-ipca-world-individual-chp-2021

Foto - https://www.flickr.com/photos/186580135@N03/albums/72157720044238938

20th IPCA World Individual Chess Championship

Organizator(i)FIDE, IPCA (International Physically Disabled Chess Association)
TaraFIDE ( FID )
Director turneuAlexander Nazarov (RUS) /24164950/
Arbitru sefIA Olexandr Prohorov (UKR) /14105578/
Deputy ArbiterNA Aaron Bendayan Claros (ESP) /3803392/
ArbitruAlexander Nazarov (RUS) /24164950/ FA Arseny Tsepennikov (RUS) /24149756/
Bedenkzeit (Standard)90 minutes with 30 second increment from move 1
LocatieTorrevieja, Hotel Playas de Torrevieja***
Number of rounds9
Tournament typeSistem elvetian
Calcul ratingElo
Data2021/10/18 La 2021/10/26
Rating-Ø1767
Program de imperechereSwiss-Manager from Heinz HerzogFisierul Swiss-Manager

Ultima actualizare26.10.2021 14:20:47, Creator/Last Upload: archibaldchess intl.

Selectia turneuluiIPCA CHAMP, Young Kids Blitz, IO Seminar
LinkuriPagina oficiala a organizatorului, Link la calendarul de turnee
Selectia parametrilor Fara detalii ale turneului, Fara steaguri
Sinteza echipeiCRO, CZE, ESP, FRA, ISR, POL, RUS, SVK, UZB
ListeLista de start, Lista alfabetica a jucatorilor, Statistici per tara, partide, titluri, Alphabetical list all groups, Programul de joc
Diagrama finala dupa 9 runde, Diagrama initiala
Perechile pe meseRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9/9 , neimperecheat
Clasamentul dupaRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Partide90 partide disponibile pentru descarcare
Download Files20th IPCA World Individual Chess Championship 2021 in Spain - Schedule.pdf, 20th IPCA World Individual Chess Championship 2021 in Spain - Regulations.pdf
Excel si printPrinteaza lista, Exporta in format Excel (.xlsx), Exporta in format PDF

Lista de start

Nr. NumeleFide IDFEDRtg.sexClub/Oras
1
IMObodchuk Andrei4114310RUS2303wheelchair
2
IMGurbanov Andrei13503391ISR2252
3
Gedgafov Chamal34130621RUS2202
4
Glazar Domagoj14511444CRO2142wheelchair
5
Zakharova Evgeniya14121018RUS2045w
6
Anfinogenov Artem4197461RUS2032
7
FMValenta Vit Vaclav307440CZE2028
8
Tsapalin Sergey4107071RUS1981wheelchair
9
Zavarsky Juraj14901838SVK1975
10
Moya Albaladejo Jose Antonio2224046ESP1923wheelchair
11
Vasquez Georges627305FRA1864wheelchair
12
Nazarov Nicolai32022859ESP1770
13
WIMKaydanovich Marina4134877RUS1737w
14
WFMAleksandrova Aleksandra4144198ISR1728wwheelchair
15
Pilimon Zbigniew1110489POL1638
16
Kimsanboyev Axadxon14215764UZB1636
17
Petrov Maksim24216836RUS1568wheelchair
18
Nikitskaya Varvara34420029RUS1173w
19
Wollner Bohus14946726SVK1107
20
Bortnik Timur44110090RUS0wheelchair
21
Dubov Pavel34419977RUS0
Serverul Chess-Tournament-Results © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 28.09.2021 14:51
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use