Mistrovství Moravy a Slezska 2021 U12

Arrangør (er)SK Slavia Orlová, z.s.
FederationCzech Republic ( CZE )
TurneringsansvarligNovak, Jiri
Chef Skak DommerIA Kopta, Jiri 328910
Assisterende Skak DommerIA Sikora, Jan 305405
ArbiterFialka, Adam 349194; Kijonka, Ondrej 375624
Tidskontrol (Standard)90 min + 30 s/move
StedHotel Dlouhe Strane, s.r.o., 788 11 Loucna nad Desnou - Rejhotice 72, CZE
Number of rounds9
Tournament typeSchweizer System
Rating beregningRating national, Rating international
Dato2021/10/26 til 2021/10/31
Rating snit1122
Rundelægnings programSwiss-Manager af Heinz HerzogSwiss-Manager turneringsfil

Sidst opdateret 31.10.2021 12:57:12, Oprettet af/Sidste upload: czech republic licence 37

TurneringsvalgU16, U14, U12, U10, OPEN, Blitz
LinksOfficiel hjemmeside for arrangøren, Link med turneringskalender
Parameter valg ingen turneringsdetaljer
ListsStart rangliste, Alfabetisk liste over spillere, Federation-, parti- og titel-statistik, Alfabetisk liste over alle spillere, Tidsskema
Afsluttende placerings krydstabel 9, Start rangering krydstabel
Bræt parringerRu. 1, Ru. 2, Ru. 3, Ru. 4, Ru. 5, Ru. 6, Ru. 7, Ru. 8, Ru. 9/9 , ikke parret
Rang liste efterRu. 1, Ru. 2, Ru. 3, Ru. 4, Ru. 5, Ru. 6, Ru. 7, Ru. 8, Ru. 9
Top fem spillere, Total statistik
Excel og udskriftUdskriv liste, Eksporter til Excel (.xlsx), Exporter til PDF-fil

Start rangliste

Nr.NavnIDFideIDRatIRatNkønKlub/By
1Kutil Adam528532374453716821604TJ Náměšť n/Oslavou
2Buchtová Viktorie458552371478615191517wBeskydská šachová škola z.s.
3Souček Andrej493722372734914461552ŠK Kuřim, z.s.
4Kotisa Jan478972374144914111361TJ Náměšť n/Oslavou
5Stejskal Jakub485482373187713681276Gambit Jihlava
6Policar Martin493312373486813401363TJ Náměšť n/Oslavou
7Stará Zuzana491992373354313321385wŠK Staré Město
8Bartečková Valérie468062372400513261393wBeskydská šachová škola z.s.
9Šotek Šimon513452373508212861214Slezan Opava
10Komárek Tobiáš489332372697012601346Jezdci Jundrov
11Vančáková Veronika502392373190712131407wBeskydská šachová škola z.s.
12Boff Ondřej495672373395012131277TŽ Třinec
13Srba Daniel497352373210511991305Šachový klub Světlá nad Sázavou
14Růžička Oto477242372063811861220Agentura 64 Grygov
15Létal Hynek468322371925711841353Beskydská šachová škola z.s.
16Koždoň Marek495642373791311721287TŽ Třinec
17Milek Tobias486942373182611491047Beskydská šachová škola z.s.
18Bulawa Adam477052371924911151215SK Slavia Orlová
19Mrázek Matouš486972372928711111124Beskydská šachová škola z.s.
20Vaníček Vojtěch496212373465510710Šachový klub Jeseník, z.s.
21Bartečková Nikol486552373176110681103wBeskydská šachová škola z.s.
22Lumbert Filip505252373506610561015Beskydská šachová škola z.s.
23Babula Tomáš474812373010210301187ŠK Staré Město
24Šťávová Lucie454112371564210261118wTJ Náměšť n/Oslavou
25Bouchalová Květa467052372044101273wAgentura 64 Grygov
26Janský Adam485762372621001207ŠK Duras BVK
27Kubátová Ema470512372407201178wŠK Kuřim, z.s.
28Bělocký Daniel471662372347501152Beskydská šachová škola z.s.
29Pirek David452452371847101104SK Řetězárna
30Havelková Kamila461192371915001096wGambit Jihlava
31Kubátová Běta470502372406401086wŠK Kuřim, z.s.
32Kupka Alexandr507942373752201078Beskydská šachová škola z.s.
33Brejcha Lukáš497302372532001074Šachová škola Bohumín, z.s.
34Knápek Jan481012373432901071Agentura 64 Grygov
35Žyla Artur483612373470101070Slavoj Český Těšín
36Bažantová Adéla474832373012901064wŠK Staré Město
37Hulva Denny522502374219401060Slezan Opava
38Prusková Justýna468462372574501055wBeskydská šachová škola z.s.
39Hlaváčikova Lucia501472374504501046wSportovní klub Vyškov
40Jabůrek David5015301046Sportovní klub Vyškov
41Horák Hanuš493592374283601029Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s.
42Trčálek Filip504382373761101014Tělovýchovná jednota Sokol Ústí z.s
43Pádivá Tereza511492374226701001wŠachový klub Světlá nad Sázavou
44Bala Matěj506152373939800Šachy Krnov, z.s.
45Brychta Adam529222374278000Gambit Jihlava
46Brychta David529232374279800Gambit Jihlava
47Kapustová Ema508842374177500wTJ Vlčnov
48Kavanová Valentýna535142374552500wTJ Náměšť n/Oslavou
49Kiedroń Krystian5129700TŽ Třinec
50Koten David526172374285200Gambit Jihlava
51Krišicová Neli495662374064700wTŽ Třinec
52Lörinc Lukáš4728000TJ Vlčnov
53Malý Ondřej5063800TJ Náměšť n/Oslavou
54Mazurek Richard509892374216000SK Slavia Orlová
55Peška Matyáš493572374293300Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s.
56Sperlich Sebastián526542374579700Šachy Krnov, z.s.
57Surovcová Lenka525442374335200wTělovýchovná jednota Sokol Ústí z.s
58Šetina Jan492322373615100ŠK Kuřim, z.s.
59Špetlová Stella506182373509000wŠachy Krnov, z.s.
60Tikovský Vilém5215600ŠK Duras BVK
61Veselý Jan508172373906100TJ Tatran Město Albrechtice z.s.