რაპიდში ფიდეს ონლაინ მსოფლიო თასის შესარჩევი ტურნირი სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონის 10 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა შორის

Organizer(s)სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონის ჭადრაკის ფედერაცია
FederationGeorgia ( GEO )
Tournament directorIO კოდუა დათო
Chief ArbiterIA კოდუა დათო
Time control (Rapid)15 წუთი პარტიის ბოლომდე, ყოველ სვლაზე 5 წამის დამატებით
Locationფოთი
Number of rounds7
Tournament typeSwiss-System
Rating calculationRating international
Date2021/07/02 to 2021/07/03
Rating-Ø1008
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 03.07.2021 15:33:37, Creator/Last Upload: georgian chess federation

Tournament selectionU10 Boys, U10 Girls
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details
Overview for groupsU10B
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 7 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7/7 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgClub/City
1Gvasalia Gaga13624431GEO1101ფოთი
2Bokuchava Mamuka13632183GEO1062ზუგდიდი
3Todua Andria13632094GEO1021ზუგდიდი
4Basilaia TomaGEO0ფოთი
5Bechvaia TengizGEO0ზუგდიდი
6Chitanava Saba13632108GEO0ზუგდიდი
7Gogoli AndriaGEO0ფოთი
8Gulordava GiorgiGEO0ფოთი
9Iosava Giorgi13632272GEO0ხობი
10Khetsuriani SabaGEO0ფოთი
11Khizaneishvili TamazGEO0ფოთი
12Kvaratskhelia Toma13632086GEO0ზუგდიდი
13Lipartia GiorgiGEO0ფოთი
14Lomia Mate13627422GEO0სენაკი
15Malania RomaGEO0სენაკი
16Malania ZurabGEO0სენაკი
17Museridze GivikoGEO0ფოთი
18Ratiani Iakob13630784GEO0ფოთი
19Rigvava LukaGEO0ფოთი
20Shonia AlexandreGEO0ფოთი
21Targamadze AlexandreGEO0ფოთი
22Tsulaia GiorgiGEO0ფოთი
23Zarandia AndriaGEO0ხობი
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 28.09.2021 14:51
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use