Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Chile (CHI)

Flag CHI
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1INTERSEDES DUOC UC APERTURA 2022 3 Timmar 55 Min.
2Blitz CAB-CAPA 6 Timmar 37 Min.
313° TORNEO ACTIVO CLUB FISCHER DE TALCA 6 Timmar 45 Min.
4CAB-CAPA 7 Timmar 2 Min.
5TORNEO AJEDREZ 31° ANIVERSARIO UCSC 2022 12 Timmar 35 Min.
6CLXI AREA 5 S10 - 02 de Julio 2022 1 Dagar 3 Timmar
7CLXI AREA 5 S12 - 02 de Julio 2022 1 Dagar 3 Timmar
8CLXI AREA 5 S14 - 02 de Julio 2022 1 Dagar 3 Timmar
9CLXI AREA 5 S16 - 02 de Julio 2022 1 Dagar 3 Timmar
10CLXI AREA 5 S18 - 02 de Julio 2022 1 Dagar 3 Timmar
11CLXI AREA 5 Open - 02 de Julio 2022 1 Dagar 4 Timmar
12CLUB DE AJEDREZ CHILE - Torneo Rapido 2 JULIO 2022 1 Dagar 5 Timmar
13453° Mall Florida Center y 4a Fecha Circuito Ajedrez Mall Florida Center 1 Dagar 5 Timmar
14Torneo de Ajedrez por Equipos Ciudad de Pitrufquén 1 Dagar 7 Timmar
15CONMEMORACION 228 AñOS DE LA CIUDAD DE CONSTITUCION - TORNEO AJEDREZ EN LA PERLA 1 Dagar 8 Timmar
16TORNEO JUVENIL GANANDO ESPACIOS 1 Dagar 11 Timmar
172da FECHA - LIGA DE AJEDREZ ESCOLAR BUIN 2022 - LAJEB Categoria Sub-14 1 Dagar 12 Timmar
182da FECHA - LIGA DE AJEDREZ ESCOLAR BUIN 2022 - LAJEB Categoria Sub-18 1 Dagar 12 Timmar
19TORNEO POR EQUIPOS IRT NATALICIO BERNARDO O’HIGGINS CHILLAN VIEJO 2022 SUB 2400 1 Dagar 14 Timmar
20CLXI AREA 5 S10 - 02 de Julio 2022 2 Dagar
21Torneo Open de Invierno Club de Ajedrez Osorno 2022 2 Dagar 1 Timmar
22Listado Torneo Ganando Espacios (Club Mapuchess/INJUV) 2 Dagar 2 Timmar
23CLUB DE AJEDREZ CHILE - Torneo Blitz 01 julio 2022 2 Dagar 4 Timmar
24CLUB DE AJEDREZ CHILE - XI Torneo Interclubes 2022 Sub 2400 3 Dagar 1 Timmar
25Juguemos Ajedrez con el GM Cristóbal Henríquez 3 Dagar 6 Timmar
26Torneo CODEBECH Mayo 2022 4 Dagar 3 Timmar
27IRT JUNIO 2022 CLUB CHESS MAIPU 4 Dagar 4 Timmar
28Torneo Club Mapuchess y Programa Vida Sana Torneo Rapido 10+5 4 Dagar 11 Timmar
2935ª Liga Chessmaster - Segunda Division Junio Julio 2022 6 Dagar 3 Timmar
3035ª Liga Chessmaster Junio - Julio 2022 6 Dagar 3 Timmar
31JAQUE MATE: 1ER TORNEO DE AJEDREZ JUVENTUD ÑUñOA Sub 10 7 Dagar 8 Timmar
32I Abierto IRT Sub 2400 Ovalle 2022 7 Dagar 8 Timmar
33Torneo Blitz GM Cristóbal Henríquez Villagra 7 Dagar 11 Timmar
34JAQUE MATE: 1ER TORNEO DE AJEDREZ JUVENTUD ÑUñOA Sub 14 7 Dagar 13 Timmar
35452° Mall Florida Center y 3a Fecha Circuito Ajedrez Mall Florida Center 8 Dagar 4 Timmar
36Primer Torneo S18 Limache 2022 8 Dagar 4 Timmar
37Primer Torneo OPEN Limache 2022 8 Dagar 4 Timmar
38CLUB DE AJEDREZ CHILE - Torneo Super Rapido Open Junio 2022 COMENZAMOS A LAS 16:00 HRS!! 8 Dagar 4 Timmar
39CLUB DE AJEDREZ CHILE - Torneo Super Rapido academia Junio 2022 8 Dagar 6 Timmar
40TORNEO FUTUROS TALENTOS DEL BIOBIO 2022 - SUB 18 8 Dagar 7 Timmar
41TORNEO FUTUROS TALENTOS DEL BIOBIO 2022 - SUB 14 8 Dagar 7 Timmar
42TORNEO FUTUROS TALENTOS DEL BIOBIO 2022 - SUB 12 8 Dagar 7 Timmar
43TORNEO FUTUROS TALENTOS DEL BIOBIO 2022 - SUB 10 8 Dagar 7 Timmar
44TORNEO FUTUROS TALENTOS DEL BIOBIO 2022 - SUB 8 8 Dagar 7 Timmar
45TORNEO BLITZ SOLIDARIO CLUB DE AJEDREZ VALDIVIA 8 Dagar 7 Timmar
46III TORNEO CIRCUITO ESCOLAR DE AJEDREZ REGION ANTOFAGASTA COLEGIO COSTA CORDILLERA, CATEGORIA SUB-12 8 Dagar 12 Timmar
47III TORNEO CIRCUITO ESCOLAR DE AJEDREZ REGION ANTOFAGASTA COLEGIO COSTA CORDILLERA, CATEGORIA SUB-18 8 Dagar 12 Timmar
48III TORNEO CIRCUITO ESCOLAR DE AJEDREZ REGION ANTOFAGASTA COLEGIO COSTA CORDILLERA, CATEGORIA SUB-8 8 Dagar 12 Timmar
49III TORNEO CIRCUITO ESCOLAR DE AJEDREZ REGION ANTOFAGASTA COLEGIO COSTA CORDILLERA, CATEGORIA SUB-6 8 Dagar 12 Timmar
50III TORNEO CIRCUITO ESCOLAR DE AJEDREZ REGION ANTOFAGASTA COLEGIO COSTA CORDILLERA, CATEGORIA SUB-10 8 Dagar 12 Timmar
Schackurneringsresultat-server © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 03.07.2022 11:54
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use