Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Bolivia (BOL)

Flag BOL
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1Torneo por Equipos "Alexander Alekhine" PATACAMAYA 3 Dagar 9 Timmar
2TORNEO BLITZ PATACAMAYA 4 Dagar 20 Timmar
3XXXVIII Aniversario De El Alto - Categoria Promocional 4 Dagar 23 Timmar
4TORNEO DE AJEDREZ READECUACION 5 Dagar 3 Timmar
5Torneo Infantil ANBA CBBA - 18 de Marzo 2023 5 Dagar 4 Timmar
6Torneo abierto de ajedrez Aydee Alarcón MAYORES Torneo Mensual 5 Dagar 15 Timmar
7Torneo abierto de ajedrez Aydee Alarcón JUVENIL Torneo Mensual 5 Dagar 15 Timmar
8Torneo abierto de ajedrez Aydee Alarcón INFANTIL Torneo Mensual 5 Dagar 15 Timmar
9Torneo abierto de ajedrez Aydee Alarcón INICIAL Torneo Mensual 5 Dagar 15 Timmar
10IRT BLITZ "ZUGZWANG" 5 Dagar 20 Timmar
112do Torneo Nacional Clasificatorio al Panamericano - Sub 14 Femenino (Oruro, 2023) 11 Dagar 1 Timmar
122do Torneo Nacional Clasificatorio al Panamericano - Sub 18 Absoluto (Oruro, 2023) 11 Dagar 2 Timmar
132do Torneo Nacional Clasificatorio al Panamericano - Sub 10 Absoluto (Oruro, 2023) 11 Dagar 2 Timmar
142do Torneo Nacional Clasificatorio al Panamericano - Sub 18 Femenino (Oruro, 2023) 11 Dagar 2 Timmar
152do Torneo Nacional Clasificatorio al Panamericano - Sub 14 Absoluto (Oruro, 2023) 11 Dagar 2 Timmar
162do Torneo Nacional Clasificatorio al Panamericano - Sub 10 Femenino (Oruro, 2023) 11 Dagar 2 Timmar
17Centro Cultural Torino - Día de la Mujer 2023 11 Dagar 22 Timmar
18Torneo Infantil ANBA CBBA - 11 de Marzo 2023 12 Dagar 5 Timmar
19Centro Cultural Torino - Torneo Carnavalero 2023 12 Dagar 15 Timmar
20¡Blitzs de la Noche! - 10 de Marzo 2023 - ANBA 12 Dagar 19 Timmar
216to Grand Prix Nacional de Ajedrez 2022-2023 Sede: Cochabamba 18 Dagar 4 Timmar
22Torneo Nacional Blitz "6to GRAND PRIX de Ajedrez 2022-2023" Sede: Cochabamba 18 Dagar 19 Timmar
23VII TORNEO DE AJEDREZ BLITZ - ACHACACHI 4 DE MARZO 19 Dagar
24TORNEO INFANTIL ANBA CBBA SABADO 14 DE MARZO 19 Dagar 5 Timmar
251er Festival Intercolegial Categoria Secundaria I Sucre - Bolivia 19 Dagar 22 Timmar
261er Torneo de Ajedrez Open AMAM 2023 24 Dagar 7 Timmar
272do Torneo Nacional Clasificatorio al Panamericano - Sub 16 Absoluto (La Paz, 2023) 25 Dagar 1 Timmar
282do Torneo Nacional Clasificatorio al Panamericano - Sub 12 Femenino (La Paz, 2023) 25 Dagar 1 Timmar
292do Torneo Nacional Clasificatorio al Panamericano - Sub 16 Femenino (La Paz, 2023) 25 Dagar 1 Timmar
302do Torneo Nacional Clasificatorio al Panamericano - Sub 12 Absoluto (La Paz, 2023) 25 Dagar 2 Timmar
312do Torneo Nacional Clasificatorio al Panamericano - Sub 08 Femenino (La Paz, 2023) 25 Dagar 2 Timmar
322do Torneo Nacional Clasificatorio al Panamericano - Sub 08 Absoluto (La Paz, 2023) 25 Dagar 2 Timmar
33TORNEO ABIERTO DE AJEDREZ AYDEE ALARCÓN Torneo mensual 26 Dagar
34TORNEO ABIERTO DE AJEDREZ AYDEE ALARCÓN infantil Torneo mensual 26 Dagar 3 Timmar
35TORNEO ABIERTO DE AJEDREZ AYDEE ALARCÓN mayores Torneo mensual 26 Dagar 3 Timmar
36TORNEO ABIERTO DE AJEDREZ AYDEE ALARCÓN juvenil Torneo mensual 26 Dagar 3 Timmar
37TORNEO INFANTIL ANBA 25 DE FEBRERO 26 Dagar 4 Timmar
38TORNEO ABIERTO DE AJEDREZ AYDEE ALARCÓN iniciales Torneo mensual 26 Dagar 17 Timmar
39Blitzs de la Noche ACADI - 24/02/2023 26 Dagar 19 Timmar
40Centro Cultural Torino - Torneo de la Abundancia 2023 28 Dagar 17 Timmar
41Torneo *José Raul Capablanca* Patacamaya 32 Dagar
425to Grand Prix Nacional de Ajedrez 2022-2023 Sede: Santa Cruz 32 Dagar 4 Timmar
43Torneo Nacional Blitz "5to Grand Prix de Ajedrez 2022-2023" Sede: Santa Cruz 32 Dagar 19 Timmar
44GRAN TORNEO CARNAVALERO CIBA 33 Dagar
45VI TORNEO DE AJEDREZ BLITZ - ACHACACHI 18 DE FEBRERO 33 Dagar
462do Torneo Departamental Clasificatorio Sub 14 Cochabamba 2023 33 Dagar 4 Timmar
472do Torneo Departamental Clasificatorio Sub 18 Cochabamba 2023 33 Dagar 4 Timmar
482do Torneo Departamental Clasificatorio Sub 10 Cochabamba 2023 33 Dagar 4 Timmar
49TORNEO INFANTIL 18 DE FEBRERO ANBA CBBA 33 Dagar 5 Timmar
501er. IRT "Elite" 2023 35 Dagar 4 Timmar
View more tournaments...