Val av turnering

Sortera efter

Vald nation: Austria (AUT)

Flag AUT
Nr.TurneringSenast uppdaterad
1Blitzturnier am Donnerstag 2022 1.Turnier 2 Timmar 7 Min.
2EVU Meisterschaften 2022 Gruppe B 6 Timmar 5 Min.
3EVU Meisterschaften 2022 Gruppe A 6 Timmar 20 Min.
414. Salzkammergut Schachopen 2022 (D-Turnier unter 1500 nat. Elo) 10 Timmar 40 Min.
514. Salzkammergut Schachopen 2022 (C-Turnier unter 1750 nat. Elo) 10 Timmar 40 Min.
614. Salzkammergut Schachopen 2022 (B-Turnier unter 2000 FIDE-Elo) 13 Timmar 16 Min.
714. Salzkammergut Schachopen 2022 (A-Turnier) 13 Timmar 17 Min.
845. Mühlviertler Meisterschaft im Turnierschach 1 Dagar
9OÖ Schülerliga Masters 2022 - U12 4 Dagar 5 Timmar
10OÖ Schülerliga Masters 2022 - U10 4 Dagar 5 Timmar
11OÖ Schülerliga Masters 2022 - U08 4 Dagar 5 Timmar
12Rieder Stadtmeisterschaft 2022 4 Dagar 8 Timmar
1313. Pollhammer Gedenkturnier 4 Dagar 11 Timmar
14Mädchenturnier 2022 5 Dagar 7 Timmar
15OÖ Schülerliga Masters 2022 - U14 5 Dagar 7 Timmar
16Hobbyturnier 2022 5 Dagar 8 Timmar
17Bundesfinale Schulschach Mädchen 5 Dagar 11 Timmar
18Schach am Dienstag 2021/2022 - 4. Turnier 8 Dagar 19 Timmar
1921. Alois Schuh Gedenkturnier 11 Dagar 10 Timmar
20PLUSCITY Rapid Open 2022 11 Dagar 12 Timmar
2113.Johann-Reichart-Gedenkturnier & ASVOÖ-Schnellschach-LM 2022 11 Dagar 17 Timmar
2221. Alois Schuh Gedenkturnier 11 Dagar 18 Timmar
23WPG Meisterschaften 14 Dagar 12 Timmar
24Schülerliga Kreis Nord U12 + U14 19 Dagar 9 Timmar
25Schülerliga Kreis Nord U08 + U10 19 Dagar 9 Timmar
26Schülerliga Kreis Süd 2021/22 2.Turnier U10 19 Dagar 9 Timmar
27Schülerliga Kreis Süd 2021/22 2.Turnier U14 19 Dagar 9 Timmar
28Schülerliga Kreis Süd 2021/22 2.Turnier U8 19 Dagar 9 Timmar
29Schülerliga Kreis Süd 2021/22 2.Turnier U12 19 Dagar 9 Timmar
30Schach am Dienstag 23 Dagar 3 Timmar
31Schülerliga Nord Wartberg 2022 26 Dagar 8 Timmar
32Amateurturnier Wartberg 26 Dagar 9 Timmar
3342. Schulschachlandesmeisterschaft OÖ Sekundarstufe 1 29 Dagar 8 Timmar
3442. Schulschachlandesmeisterschaft Volksschule 29 Dagar 8 Timmar
3542. Schulschachlandesmeisterschaft OÖ Sekundarstufe 2 29 Dagar 8 Timmar
3642. Schulschachlandesmeisterschaft Mädchen 29 Dagar 8 Timmar
3726. Offene Ansfeldner Stadtmeisterschaft 2022 30 Dagar 3 Timmar
38OÖ Kreisliga West 2021/2022 32 Dagar 8 Timmar
39OÖ Kreisliga Ost 2021/2022 32 Dagar 8 Timmar
40OÖ Kreisliga Nord 2021/2022 32 Dagar 8 Timmar
41OÖ Landesliga West 2021/2022 32 Dagar 8 Timmar
42OÖ Landesliga Ost 2021/2022 32 Dagar 8 Timmar
43OÖ Landesliga 2021/2022 32 Dagar 8 Timmar
44OÖ 1. Klasse West 2021/2022 32 Dagar 8 Timmar
45OÖ 1. Klasse Ost 2021/2022 32 Dagar 8 Timmar
46OÖ 1. Klasse Mitte 2021/2022 32 Dagar 8 Timmar
47Damenlandesmeisterschaft im Schnellschach OÖ 33 Dagar 7 Timmar
48Schülerliga Kreis Mitte 2022 im Sauwald U08/U10 33 Dagar 9 Timmar
49Schülerliga Kreis Mitte 2022 im Sauwald U12/U14 33 Dagar 9 Timmar
50Bezirksmeisterschaft Schulschach Urfahr Umgebung, Rohrbach 35 Dagar 13 Timmar
Advertisement
Schackurneringsresultat-server © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2022 18:44
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use