Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Paraguay (PAR)

Flag PAR
Nr.TurneringSidste opdatering
1TORNEO INTERNO SPORTIVO ITEÑO - PIZZERÍA 1950 - ITÁ - PY 10 Timer 50 Min.
2Semifinal Absoluta 2020-2021 5 Dage 3 Timer
3Semifinal Femenina 2020-2021 5 Dage 11 Timer
4FINAL ABS BLITZ 2021 6 Dage 1 Timer
5FINAL FEM BLITZ 2021 6 Dage 1 Timer
6Torneo Club Peon Avanza Blitz 13.11.2021 13 Dage 4 Timer
7Encuentro de Confraternidad Club Peon Avanza vs Dionisio Chess 13 Dage 5 Timer
8Clasificatorio Blitz 2020-2021 13 Dage 11 Timer
9Clasificados a la Semifinal Absoluta 2020-2021 18 Dage 2 Timer
10Clasificados a la FINAL ABS BLITZ 2021 18 Dage 2 Timer
11Clasificados a la FINAL FEM BLITZ 2021 18 Dage 2 Timer
12Clasificadas a la Semifinal Femenina 2020-2021 18 Dage 2 Timer
13IRT Clasificatorio 2021_Club Peón Avanza 19 Dage 4 Timer
14IRT BLITZ 2021 _Club Peón Avanza 20 Dage 23 Timer
15IRT Clasificatorio "Julio Cesar Ingolotti" Cuidad Del Este 2021 23 Dage 7 Timer
16Torneo Buena Onda II 30 Dage 2 Timer
17IRT Clasificatorio Oviedo 2021 Sonia Garcete de Balmoriz 33 Dage 3 Timer
18IRT BLITZ Oviedo 2021 Sonia Garcete de Balmoriz 34 Dage 23 Timer
19Festival Nacional de la Juventud 2021 Sub 10 40 Dage 4 Timer
20Festival Nacional de la Juventud 2021 Sub 18 40 Dage 4 Timer
21Festival Nacional de la Juventud 2021 Sub 14 40 Dage 4 Timer
22Festival Nacional de la Juventud 2021 Sub 16 40 Dage 4 Timer
23Festival Nacional de la Juventud 2021 Sub 12 40 Dage 5 Timer
24Festival Nacional de la Juventud 2021 Sub 8 40 Dage 5 Timer
25Festival Nacional de la Juventud 2021 Sub 12 BLITZ 41 Dage
26Festival Nacional de la Juventud 2021 Sub 10 BLITZ 41 Dage
27Festival Nacional de la Juventud 2021 Sub 8 BLITZ 41 Dage
28Festival Nacional de la Juventud 2021 Sub 14 BLITZ 41 Dage
29Festival Nacional de la Juventud 2021 Sub 16 BLITZ 41 Dage 1 Timer
30Festival Nacional de la Juventud 2021 Sub 18 BLITZ 41 Dage 1 Timer
31Torneo en conmemoracion por los Seis Meses de "Tujukua" 44 Dage 2 Timer
32Torneo Por Duplas 2021 C D P S 54 Dage 4 Timer
33IRT Clasificatorio Homenaje Francisco "Paco" Ingolotti 60 Dage 4 Timer
34BLITZ - IRT Homenaje Francisco "Paco" Ingolotti 60 Dage 4 Timer
35Torneo Peon Avanza 18.09.2021 69 Dage 3 Timer
36Torneo Interno C.C 2021_Cat _Juvenil 69 Dage 3 Timer
37Torneo Interno C.C 2021_Cat Infanto_Juvenil 69 Dage 3 Timer
38Torneo de Ajedrez Interno del Club Deportivo Puerto Sajonia 76 Dage 3 Timer
39IRT Clasificatorio Aniversario de la FEPARAJ 2021 Homenaje AI Hernando Fernándo 89 Dage 1 Timer
40Torneo Club Peon Avanza 12.06.2021 167 Dage 3 Timer
41I IRT CLASIFICATORIO "EL PORVENIR GUAIRENO" SUB 2200 - VILLARRICA 261 Dage 7 Timer
42TORNEO 45+15. APERTURA LIBRE. 8 ONDAS 275 Dage 12 Timer
43TORNEO SISTEMA SUIZO.RITMO 60+15. 10 RONDAS 278 Dage 6 Timer
44Festival de Ajedrez "UN SIGLO DEL DEPORTIVO SAJONIA" FINAL_Emparejamientos 334 Dage 21 Timer
45Festival de Ajedrez "UN SIGLO DEL DEPORTIVO SAJONIA" TERCERO_CUARTO_Emparejamientos 334 Dage 21 Timer
46Festival de Ajedrez "UN SIGLO DEL DEPORTIVO SAJONIA" SEMIFINAL_Emparejamientos 334 Dage 21 Timer
47Festival de Ajedrez "UN SIGLO DEL DEPORTIVO SAJONIA" CUARTOS FINAL_Emparejamientos 334 Dage 21 Timer
48Festival de Ajedrez "UN SIGLO DEL DEPORTIVO SAJONIA" TORNEO CERRADO GRUPO_D 335 Dage 6 Timer
49Festival de Ajedrez "UN SIGLO DEL DEPORTIVO SAJONIA" TORNEO CERRADO GRUPO_C 335 Dage 6 Timer
50Festival de Ajedrez "UN SIGLO DEL DEPORTIVO SAJONIA" TORNEO CERRADO GRUPO_A 335 Dage 7 Timer