Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: North Macedonia (MKD)

Flag MKD
Nr.TurneringSidste opdatering
1IX IBCA World Team Ch. for the Blind and Visually Impaired ; Semifinals 5 Timer 16 Min.
2Memorijalen turnir "VENCI POPOV" 7 Timer 38 Min.
3IX IBCA World Team Ch. for the Blind and Visually Impaired ; Group stage - Yellow 1 Dage 8 Timer
4IX IBCA World Team Ch. for the Blind and Visually Impaired ; Group stage - Red 1 Dage 9 Timer
5PRILEP 2022-GRAND PRIX 7 2 Dage 12 Timer
6IX IBCA World Team Ch. for the Blind and Visually Impaired ; Finals 3 Dage 11 Timer
7II OPEN Rapid Chess Tournament “VIZIONI M” 2022 8 Dage 7 Timer
8U14-Youth Championship of N.Macedonia 2022 10 Dage 14 Timer
9U16-Youth Championship of N.Macedonia 2022 10 Dage 14 Timer
10U18-Youth Championship of N.Macedonia 2022 10 Dage 14 Timer
11U12-Youth Championship of N.Macedonia 2022 10 Dage 14 Timer
12U10-Youth Championship of N.Macedonia 2022 10 Dage 15 Timer
13G10-Youth Championship of N.Macedonia 2022 10 Dage 16 Timer
14G12-Youth Championship of N.Macedonia 2022 10 Dage 16 Timer
15U08-Youth Championship of N.Macedonia 2022 10 Dage 17 Timer
16G18-Youth Championship of N.Macedonia 2022 11 Dage 8 Timer
17G16-Youth Championship of N.Macedonia 2022 11 Dage 9 Timer
18G14-Youth Championship of N.Macedonia 2022 11 Dage 10 Timer
19Zatvoreno Klubsko Prvenstvo - KARPOS 2022 14 Dage 8 Timer
20PRILEP Juni 2022 30 Dage 14 Timer
21Team Champ Yahya Kemal 1-5 class 33 Dage 7 Timer
22Team Champ Yahya Kemal 6-9 class 36 Dage 7 Timer
23PRILEP 2022-GRAND PRIX 6 37 Dage 14 Timer
24KVALITET JUNIOR CHESS FESTIVAL 2022 А (U20 and ELO < 2300) 42 Dage 14 Timer
25KVALITET JUNIOR CHESS FESTIVAL 2022 B - U10 43 Dage 10 Timer
26Pelagonija 2022 44 Dage 14 Timer
27KVALITET JUNIOR CHESS FESTIVAL 2022 C - U08 45 Dage 14 Timer
287th Memorial Chess Tournament "FADIL NIMANI" 48 Dage 14 Timer
29PRILEP Maj 2022 51 Dage 10 Timer
30PRILEP 2022-GRAND PRIX 5 58 Dage 13 Timer
31Open Championship of N. Macedonia 2022 61 Dage 6 Timer
32Women's Championship of N.Macedonia 2022 61 Dage 6 Timer
33PRILEP 2022-GRAND PRIX 4 86 Dage 13 Timer
34"Naum Naumovski-Borche" U18 - born 2004 or younger & ELO under 1800 (Standard) 92 Dage 7 Timer
35Naum Naumovski-Borche U10 - born 2012 or younger (Rapid) 94 Dage 12 Timer
36Naum Naumovski-Borche U08 - born 2014 or younger (Rapid) 94 Dage 12 Timer
37MSU "SLAVJANSKI" - born 2006 or younger & ELO under 1800 (Standard) 107 Dage 11 Timer
38MSU "SLAVJANSKI" - OPEN (Rapid) 107 Dage 12 Timer
39PRILEP 2022-GRAND PRIX 3 114 Dage 12 Timer
40PRILEP blitz 27022022 128 Dage 11 Timer
41PRILEP 2022-GRAND PRIX 2 135 Dage 13 Timer
42ARM 2022 139 Dage 14 Timer
43PRILEP 2022-GRAND PRIX 1 156 Dage 14 Timer
44Pelagonija 2021 190 Dage 23 Timer
45Отворено првенство на град Скопје за млади во стандарден шах 2021- U12 191 Dage 13 Timer
46Отворено првенство на град Скопје за млади во стандарден шах 2021- U10 191 Dage 14 Timer
47Отворено првенство на град Скопје за млади во стандарден шах 2021- U08 191 Dage 16 Timer
48Отворено првенство на град Скопје за млади 2021 г. - брзопотезен шах 198 Dage 14 Timer
49Memorial Aleksandar Todoroski 198 Dage 22 Timer
50Отворено првенство на град Скопје за млади 2021г. - забрзан шах U14,U16,U18 199 Dage 10 Timer