Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Haiti (HAI)

Flag HAI
Nr.TurneringSidste opdatering
1Open de Carrefou en Ligne 2021 Catégorie U20 F-Phase Finale 141 Dage 11 Timer
2Open de Carrefour en Ligne 2021 Catégorie Open-Phase finale 141 Dage 11 Timer
3Open de Carefour en Ligne- U14 M 147 Dage 21 Timer
4Open de Carrefour en Ligne-2021 Catégorie U20 Féminin 155 Dage 6 Timer
5Championnat National Interscolaire en ligne 2021-_U20 M_Phase 2 227 Dage 4 Timer
6Championnat National Interscolaire en ligne 2021_U16 M_Phase 2 227 Dage 4 Timer
7Championnat National Interscolaire en ligne 2021_U12 M_Phase 2 227 Dage 4 Timer
8Championnat National Interscolaire en ligne 2021_U14 F_Phase 2 227 Dage 5 Timer
9Championnat National Interscolaire en ligne 2021_U18 F_Phase 2 227 Dage 5 Timer
10Open Jean Lamothe 2021 296 Dage 2 Timer
11Open Jean Lamothe 2021-Féminin 296 Dage 10 Timer
12Tournoi d'échecs de la BSR-4e Edition 321 Dage 8 Timer
13Open Quisqueya 1ère Edition 365 Dage 10 Timer
14Championnat National 2019 689 Dage 11 Timer
15Championnat National Féminin 2019-1ere Edition 757 Dage 5 Timer
16Eliminatoires du Championnat National d'Haïti . Open 764 Dage 7 Timer
17Tournoi Blitz Vertiere 771 Dage 5 Timer
181er Tournoi Blitz "Jean Lamothe" 773 Dage 1 Timer
191er Tournoi Blitz "Jean Lamothe" 789 Dage 23 Timer
20Blessing Cup 3th. U16 G 1005 Dage 5 Timer
21Eliminatoire U19F CTCA2019 1012 Dage 6 Timer
22Eliminatoire CTCA 2019 1012 Dage 6 Timer
23Eliminatoire U13G CTCA 2019 1012 Dage 6 Timer
24Eliminatoire U15 CTCA 2019 1012 Dage 6 Timer
25Eliminatoire CTCA 2019 1012 Dage 6 Timer
26Eliminatoire CTCA 2019-U19 G 1012 Dage 6 Timer
27Championnat Interclub 2018. FHE 1128 Dage 7 Timer
28Tournoi Eliminatoie TR18.1 1171 Dage 12 Timer
29Championnat College Notre Dame des Petits 1ere Edition U14 Masculin 1314 Dage 4 Timer
30Championnat Notre Dame des Petits 1ere Edition U14 Feminin 1314 Dage 4 Timer
31Championnat College de Cote-Plage 1ere Edition U12 Masculin 1314 Dage 12 Timer
32Campionnat College de Cote-Plage 1ere Edition U12 Feminin 1314 Dage 12 Timer
33Championnat National 2e phase 1326 Dage 6 Timer
34Championnat Univers Freres RAPHAEL 1ere Edition U12 Feminin 1330 Dage 6 Timer
35Blessing Cup 2eme Edition U20 feminin 1330 Dage 7 Timer
36Blessing Cup 2eme Edition U20 masculin 1345 Dage 10 Timer
37Blessing Cup 2eme EditionU14 masculin 1345 Dage 10 Timer
38Blessing Cup 2eme Edition U14 feminin 1345 Dage 10 Timer
39Blessing Cup 2eme Edition U10 mixte 1345 Dage 10 Timer
40Championnat Fermé AIC 1ere Edition Section A 1394 Dage 6 Timer
41Open AIC moins de 15 ans 1395 Dage 23 Timer
42Championnat Interscolaire 2018. Under 14 1ere Edition 1423 Dage 5 Timer
43Greta Home chess Championship. Under 18 open. 1st Edition 1423 Dage 11 Timer
44Championnat Interscolaire Greta Home U20 Open 2018 1425 Dage 3 Timer
45Championnat Interscolaire Greta Home U10 open 2018. 1425 Dage 4 Timer
46Championnat Interscolaire U12 fille 2018 1425 Dage 4 Timer
47Tournoi Ouvert André Pierre 1444 Dage 1 Timer
48C Eliminatoire Barbades 2017 1542 Dage 11 Timer
49PHASE FINALE HINCHE 1562 Dage 22 Timer
50HINCHE VS GANTHIER 1617 Dage 2 Timer