Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: France (FRA)

Flag FRA
Nr.TurneringSidste opdatering
1Capechecs - Blitz 2021 - Finals 81 Dage 7 Timer
2Capechecs - Blitz 2021 - Group B 81 Dage 10 Timer
3Capechecs - Blitz 2021 - Group A 81 Dage 11 Timer
4Capechecs - The Anatoly Karpov Trophy 2021 - Final Stage 82 Dage 4 Timer
5Capechecs - The Anatoly Karpov Trophy 2021 - Qualifying stage 83 Dage 12 Timer
6Capechecs - The Challenge 2021 84 Dage 8 Timer
7Tournoi à norme de MI du Barreau et du Cercle des Armées 129 Dage 7 Timer
83ème festival d'échecs d'Allauch (A) 145 Dage 9 Timer
9French Women Team Championship - top8F 2021 150 Dage 12 Timer
10French Women Team Championship - Top8F 2021 152 Dage 5 Timer
11French Women Team championship - Top8F 2021 152 Dage 6 Timer
123ème festival d'échecs d'Allauch (B<1600) 161 Dage 10 Timer
132021_Circuit-Echecs-Gascon_A 172 Dage 13 Timer
142021_Circuit-Echecs-Gascon_B 172 Dage 13 Timer
152021_Circuit-Echecs-Gascon_C 172 Dage 13 Timer
16!er Open International d'ete de Bastia 189 Dage 11 Timer
17French Team Championship - Top 12 - 2021 206 Dage 11 Timer
182ème tournoi de GM du Barreau de Paris et du Cercle National des Armées 217 Dage 11 Timer
19Paris Grand Chess Tour Blitz 218 Dage 9 Timer
20Paris Grand Chess Tour Rapid 220 Dage 4 Timer
211er Championnat d'échecs en ligne par équipes de la Francophonie 235 Dage 11 Timer
22Standard ChessMates Negresco 247 Dage 14 Timer
23ChessMatesBlitzNegresco 248 Dage 12 Timer
24ChessMatesRapideNegresco 248 Dage 15 Timer
252ème Tournoi de GM du C'Chartres Echecs 250 Dage 14 Timer
26Coups de Théâtre - C'Chartres Echecs - Tournoi de Blitz 250 Dage 14 Timer
27Coups de Théâtre - C'Chartres Echecs - D. Cornette vs A. Skripchenko 251 Dage 9 Timer
28Coups de Théâtre - C'Chartres Echecs - Lagarde vs Kamsky 251 Dage 9 Timer
29Coups de Théâtre - C'Chartres Echecs - R. Edouard vs N. Guliyev 251 Dage 11 Timer
301ère Coupe d'échecs en ligne par équipes de la Francophonie 255 Dage 6 Timer
31DWI SWISS CUP 284 Dage 16 Timer
32Championnat des Hauts-de-Seine 2021 - U08 311 Dage 6 Timer
33Championnat des Hauts-de-Seine 2021 - U10 311 Dage 6 Timer
34Championnat des Hauts-de-Seine 2021 - U12 311 Dage 6 Timer
35Championnat des Hauts-de-Seine 2021 - U14 311 Dage 6 Timer
36Championnat des Hauts-de-Seine 2021 - U16 311 Dage 6 Timer
37Fide World University Team Chess Champiom (Blitz) 311 Dage 22 Timer
38Fide World University Team Chess Champiom (Rapid) 311 Dage 22 Timer
39Championnat Départemental des Jeunes de l'Essonne U08 318 Dage 9 Timer
40Championnat Départemental des Jeunes de l'Essonne U10 318 Dage 9 Timer
41Championnat Départemental des Jeunes de l'Essonne U12 318 Dage 9 Timer
42Championnat Départemental des Jeunes de l'Essonne U14 318 Dage 9 Timer
43Championnat Départemental des Jeunes de l'Essonne U16 318 Dage 9 Timer
44Championnat Départemental des Jeunes de l'Essonne U20 318 Dage 9 Timer
45France Top 16 Final A 374 Dage 14 Timer
46France Top 16 Final B 374 Dage 14 Timer
471er Open de Blitz en ligne de Cappelle La Grande 382 Dage 4 Timer
48France Top 16 Group B de La Bourdonnais 382 Dage 12 Timer
49France Top 16 Group A Philidor 382 Dage 12 Timer
50Trophée Roza Lallemand en ligne 2020 407 Dage 16 Timer