Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Spain (ESP)

Flag ESP
Nr.TurneringSidste opdatering
1I Open Solidari Eivissa Escacs Tour 2 Timer 59 Min.
2II Open Internacional "Mérida Patrimonio de la Humanidad" 3 Timer 14 Min.
3XLI TORNEO OPEN INTERNACIONAL "VILLA DE BENASQUE" (281153) 3 Timer 54 Min.
4Tancats de Primavera Escacs Comtal Club 2022 id- 286667 Grup B 4 Timer
5II TORNEO SOCIAL PAI 2022 4 Timer 10 Min.
6OPEN XX Torneo Internacional "VILLA de BRENES" 2022 4 Timer 16 Min.
7Tancats de Primavera Escacs Comtal Club 2022 Grup MC. id- 286668 Grup MC 4 Timer 22 Min.
8Rapides Algaida 2022 4 Timer 33 Min.
9XVII TORNEO DE PROMOCIÓN A 2022 ALMANSA, Albacete 4 Timer 34 Min.
10IV TORNEO BLITZ ALMANSA 4 Timer 37 Min.
11XVII TORNEO DE PROMOCIÓN B, ALMANSA, (Albacete) 4 Timer 51 Min.
12XLVII Abierto Internacional "CIUDAD de SEVILLA" 2022 - (Event Code 285989) In Memoriam Andrés Vicente Landero, Antonio Matito y José María Martin 5 Timer 8 Min.
13MAGISTRAL XX Torneo Internacional "VILLA de BRENES" (Event Code 287755) - Válido para norma de MI - 5 Timer 20 Min.
14FESTIVAL - Torneo B 1º Open Sub1600 "Hotel Vertice Sevilla Bormujos" 5 Timer 20 Min.
15FESTIVAL - Torneo A 4º Open Sub2200 "Hotel Vertice Sevilla Bormujos" 5 Timer 21 Min.
16IV Torneo Internacional Jugando con las Estrellas 2022 (288370) 5 Timer 46 Min.
17VIII Abierto Internacional de Ajedrez Hotel CEMAR 5 Timer 58 Min.
18XLII Open Internacional "Ciudad de Alcalá" 6 Timer 11 Min.
19XLIV Open Internacional Barbera del Valles "A" 6 Timer 15 Min.
20XLIV Open Internacional Barbera del Valles "B" 6 Timer 18 Min.
21V Campeonato de La Palma Sub 1800 Justicai Gratuita 2022 6 Timer 31 Min.
22I Torneig Escolar Sant Victorià 7 Timer 16 Min.
23Obert El Tauler 2022 8 Timer 29 Min.
2446 Open Internacional de Escacs Vila de Sitges Grup B 283605 8 Timer 33 Min.
25I OBERT D'ESCACS FESTES ALMUSSAFES 2022 9 Timer 26 Min.
26XXVII Torneo San Andrés - Azkoitia 2022 9 Timer 36 Min.
2746 Open Internacional de Escacs Vila de Sitges Grup A 283604 9 Timer 42 Min.
28II OPEN DE AJEDREZ JUVENIL NUEVO HORNO SAN LUIS 9 de Julio DE 2022 10 Timer 27 Min.
29II OPEN DE AJEDREZ NUEVO HORNO SAN LUIS 8 de Julio DE 2022 10 Timer 28 Min.
30IV OPEN LOS MOLINOS CIUDAD DEL VINO SUB2400 12 Timer 28 Min.
31XXVII OPEN CIUDAD DE CHICLANA 2022 12 Timer 31 Min.
32XXVIII Cto. Comarcal de Ajedrez Senior por equipos de la Marina Alta 2022 13 Timer 43 Min.
33XIV Memorial Pedro Lezcano Montalvo 2022 14 Timer 4 Min.
34Campeonato Femenino Final Candidatos Madrid 2022 14 Timer 28 Min.
35VII Open Internacional Ciudad de Cuenca Sub 2200 14 Timer 41 Min.
36Torneig Escacs Jove Sant Bernat Alzira 2022 15 Timer 47 Min.
37Torneo de Ajedrez Feria de Villarrubia 2022 16 Timer 14 Min.
38I Torneo de Ajedrez Torre la Plata - Doña Mencia 16 Timer 40 Min.
39SENIORS 36º NOTURNO CIUDAD DE ESTEPONA 2022 17 Timer 58 Min.
40PITUFOS Y SUB-8 36º NOTURNO CIUDAD DE ESTEPONA 2022 18 Timer 16 Min.
41III Open Internacional Valencia Cuna del Ajedrez 18 Timer 17 Min.
42SUB-14-SUB16 Y MAYORES 36º NOTURNO CIUDAD DE ESTEPONA 2022 18 Timer 18 Min.
43SUB-10 Y SUB-12 36º NOTURNO CIUDAD DE ESTEPONA 2022 18 Timer 19 Min.
44II Torneo Promesas Helios-Panishop SUB12 1 Dage 6 Timer
45III Open Internacional Sant Joan d'Alacant 1 Dage 7 Timer
46XXXV OPEN INTERNACIONAL SANLÚCAR 2022. Provincial Activo DGA 1 Dage 7 Timer
47OPEN D'ESCACS FESTES PATRONALS TÍRIG 2022 (Válid Circuit Maestrat) 1 Dage 7 Timer
48Torneo Blitz chess24 Premium 1 Dage 7 Timer
49II Torneo Promesas Helios-Panishop SUB14 1 Dage 8 Timer
50XIX Calvia Amateur Open 1 Dage 8 Timer