Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Dominican Republic (DOM)

Flag DOM
Nr.TurneringSidste opdatering
1Provincial Espaillat 2022 2 Dage 9 Timer
2Torneo suizo por equipos) 2 Dage 20 Timer
3Torneo Round Robin por equipos 2 Dage 21 Timer
4Torneo Round Robin 21.01.2022 2 Dage 22 Timer
5Torneo Provincial De La Altagracia 2022 3 Dage 1 Timer
6TORNEO PROVINCIAL ABSOLUTO LA ROMANA 2022 3 Dage 3 Timer
7XI TORNEO PROVINCIAL SEIBO 2021-2022 4 Dage 3 Timer
8Torneo Sistema suizo (con desempate por equipos) 5 Dage 1 Timer
9Torneo de prueba de curso SM yonathan Mejia 21.01.2022 5 Dage 5 Timer
10TORNEO DE AJEDREZ DISTRITAL 2021 5 Dage 5 Timer
11Torneo Strong Chess Version 13 6 Dage 7 Timer
121er Stron Chess Sub 2000 Grupo A 10 Dage 2 Timer
131er Stron Chess Sub 2000 Grupo B 10 Dage 9 Timer
14Torneo Provincial De Maria Trinidad Sanchez 2022 14 Dage 6 Timer
15Torneo Nacional Masculino 2021 14 Dage 17 Timer
16Campeonato Provincial Espaillat 14 Dage 17 Timer
17Campeonato Nacional Femenino 2021 14 Dage 17 Timer
18Unidad y Esperanza 15 Dage 15 Timer
19Torneo Santiago Retorna 15 Dage 15 Timer
20Torneo Provincial La Romana 2021 15 Dage 15 Timer
21Torneo Abierto Sub-2000 (2021) 15 Dage 15 Timer
22Sub-Zonal 2.3.5 Femenino 2021 15 Dage 15 Timer
23Sub-Zonal 2.3.5 Absoluto 2021 15 Dage 15 Timer
24Nacional Universitario Por Equipos 2021 ( Masculino ) 15 Dage 15 Timer
25Nacional Universitario Por Equipos 2021 ( Femenino ) 15 Dage 15 Timer
26Copa Tucan 2021 15 Dage 15 Timer
27Campeonato Provincial Valverde 2021 15 Dage 15 Timer
28Campeonato Provincial De San Cristobal 15 Dage 15 Timer
29Torneo Cerrado Hector J. Diaz 17 Dage 9 Timer
301er Stron Chess Sub 2000 Grupo B 19 Dage
311er Stron Chess Sub 2000 Grupo A 19 Dage 1 Timer
32Torneo Provincial Navideño Provincia Hermana Mirabal 2022 Categoria Open 24 Dage 9 Timer
33Torneo Provincial Navideño Provincia Hermana Mirabal 2022 Categoria B 24 Dage 9 Timer
34Torneo Provincial Navideño Provincia Hermana Mirabal 2022 Categoria C 24 Dage 10 Timer
35Campeonato Provincial Miguel Ciprian In Memoriam 26 Dage 5 Timer
36Torneo Blitz Navideño Puerto Plata 2021 31 Dage 1 Timer
3714vo Torneo Provincial Navideño Monte Plata 2021 31 Dage 3 Timer
38TORNEO NAVIDENO ASOPAO DE LA PROVINCIA DUARTE 31 Dage 5 Timer
39TORNEO DE AJEDREZ DISTRITAL 2021 35 Dage 1 Timer
40Torneo Tradicional Navideño Nagua 2021 38 Dage 6 Timer
41Torneo Navideno Santiago 2021 39 Dage 2 Timer
4240vo Campeonato Superior La Vega 2021 39 Dage 13 Timer
43Torneo de Ajedrez Genius Academy 2021 Categoria U14-18 44 Dage 10 Timer
44Torneo de Ajedrez Genius Academy 2021 Categoria U12 44 Dage 10 Timer
45Torneo de Ajedrez Genius Academy 2021 Categoria U10 44 Dage 10 Timer
46Torneo de Ajedrez Genius Academy 2021 Categoria U8 44 Dage 10 Timer
47VIII Torneo De Ajedrez Blitz Por Equipos 45 Dage 7 Timer
48TORNEO PROVINCIAL SANCHEZ RAMIREZ 2021 48 Dage 7 Timer
49Strong Chess XII 49 Dage 10 Timer
50Copa Navidena Elite 2021 52 Dage 4 Timer