Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Austria (AUT)

Flag AUT
Nr.TurneringSidste opdatering
114. Salzkammergut Schachopen 2022 (B-Turnier unter 2000 FIDE-Elo) 1 Dage 18 Timer
214. Salzkammergut Schachopen 2022 (D-Turnier unter 1500 nat. Elo) 1 Dage 18 Timer
314. Salzkammergut Schachopen 2022 (C-Turnier unter 1750 nat. Elo) 2 Dage 2 Timer
4OÖ 2. Klasse Amateur A 2021/2022 3 Dage 2 Timer
5OÖ Kreisliga West 2021/2022 3 Dage 2 Timer
6OÖ Kreisliga Ost 2021/2022 3 Dage 2 Timer
7OÖ Kreisliga Nord 2021/2022 3 Dage 2 Timer
8OÖ Landesliga 2021/2022 3 Dage 2 Timer
9Mannschaftslandesmeisterschaft im Blitzschach 4 Dage 21 Timer
10OÖ Jugend LM Turnierschach Gruppe U12 7 Dage 15 Timer
11OÖ Jugend LM Turnierschach Gruppe U8_10 7 Dage 15 Timer
12OÖ Jugend LM Turnierschach Gruppe U14 12 Dage 21 Timer
13OÖ Jugend LM Turnierschach Gruppe U16 12 Dage 21 Timer
1430. Aschacher Donau Open Gruppe C 12 Dage 23 Timer
1530. Aschacher Donau Open Gruppe B 16 Dage 21 Timer
1630. Aschacher Donau Open Gruppe A 16 Dage 21 Timer
17OÖ 2. Klasse Amateur B 2021/2022 20 Dage 5 Timer
18OÖ 1. Klasse West 2021/2022 53 Dage 13 Timer
19OÖ 1. Klasse Süd 2021/2022 53 Dage 13 Timer
20OÖ 1. Klasse Ost 2021/2022 53 Dage 13 Timer
21OÖ 1. Klasse Mitte 2021/2022 53 Dage 13 Timer
22OÖ Landesliga West 2021/2022 53 Dage 13 Timer
23OÖ Landesliga Ost 2021/2022 53 Dage 13 Timer
24Schülerliga Saison 2021/22 Turnier 1 Haslach U8 67 Dage 15 Timer
2514. Salzkammergut Schachopen 2022 (A-Turnier) 73 Dage 19 Timer
262. Turnier Schach am Dienstag 76 Dage 13 Timer
27Schülerliga Bad Leonfelden Turnier 2 Saison 2021/2022 U10 79 Dage 18 Timer
28Schülerliga Bad Leonfelden Turnier 2 Saison 2021/2022 U8 79 Dage 18 Timer
29Schülerliga Bad Leonfelden Turnier 2 Saison 2021/2022 U12 / U14 79 Dage 18 Timer
301.Schülerligaturnier Kreis Mitte 79 Dage 20 Timer
31offene Rieder Bezirksmeisterschaft 2021 80 Dage 3 Timer
32Schülerliga Kreis Mitte Riedau 30.10.2021 - U8 Altersgruppe U8 80 Dage 18 Timer
33Senioren-Mannschaftslandesmeisterschaft im Schnellschach 86 Dage 13 Timer
34OÖ Jugendlandesmeisterschaft im Schnellschach U16_18 86 Dage 19 Timer
35OÖ Jugendlandesmeisterschaft im Schnellschach U14 86 Dage 19 Timer
36OÖ Jugendlandesmeisterschaft im Schnellschach U8_10 86 Dage 19 Timer
37OÖ Jugendlandesmeisterschaft im Schnellschach U12 86 Dage 19 Timer
38Schülerliga Kreis Süd 2021/22 1.Turnier U08 und U10 100 Dage 1 Timer
39Schülerliga Saison 2021/2022 Turnier 1 Haslach U8/U10 100 Dage 18 Timer
40Amateurturnier Haslach 100 Dage 18 Timer
41Schülerliga Kreis Süd 2021/22 1.Turnier U14 100 Dage 19 Timer
42Schülerliga Kreis Süd 2021/22 1.Turnier U12 100 Dage 19 Timer
43Schülerliga Saison 2021/2022 Turnier 1 Haslach U12 101 Dage 1 Timer
44Schach am Dienstag (Sauwald) 103 Dage 4 Timer
45Schnellschachturnier in Wartberg ob der Aist 113 Dage 19 Timer
4623. Offene Innviertler Meisterschaft 2021 und Schärdinger Bezirksmeisterschaft 117 Dage 20 Timer
47Amateur Schachturnier Herrenstraße Linz 120 Dage 19 Timer
4827.Linzer Stadtmeisterschaft 2021 121 Dage 16 Timer
4912.Johann-Reichart-Gedenkturnier & ASVOÖ-Schnellschach-LM 2021 125 Dage 2 Timer
50Landesmeistereschaft im Turnierschach OÖ 125 Dage 3 Timer