Turneringsvalg

Sortering i helhold til

Valgt federation: Austria (AUT)

Flag AUT
Nr.TurneringSidste opdatering
16. SPIDS Mädchenschachtag 2022 1 Dage 10 Timer
238. Hietzinger Schnellschachturnier 1 Dage 14 Timer
3Studenten Schach Meisterschaft 2022 3 Dage 4 Timer
4Blitzturnier-Serie 2021/22 im Schachklub Ottakring Turnier 3 - Nachtrag von 09.12.2021 3 Dage 7 Timer
5tschaturanga Frühlings-Cup 2022 Gruppe A 4 Dage 6 Timer
6tschaturanga Frühlings-Cup 2022 Gruppe B 4 Dage 6 Timer
7tschaturanga Frühlings-Cup 2022 Gruppe C 4 Dage 6 Timer
8tschaturanga Frühlings-Cup 2022 Gruppe D 4 Dage 6 Timer
9tschaturanga Frühlings-Cup 2022 Gruppe E 4 Dage 6 Timer
10tschaturanga Frühlings-Cup 2022 Gruppe F 4 Dage 6 Timer
111. Offene Klubmeisterschaft Wr. Amateurschachklub B - Turnier 4 Dage 21 Timer
121. Offene Klubmeisterschaft Wr. Amateurschachklub A Turnier 4 Dage 21 Timer
13Test Sinlge Round Robin 4 Dage 23 Timer
141. KJSV Amateur-Schachopen Neubau 7 Dage 7 Timer
1530. Activity-Cup 9 Dage 7 Timer
1654. Clubmeisterschaft des SCDonaustadt 2022 9 Dage 7 Timer
1737. Hietzinger Schnellschachturnier 11 Dage 18 Timer
18Amateure OPEN 2022 11 Dage 18 Timer
191. Dekron Cup Gruppe B 12 Dage 18 Timer
201. Activity-Kombi: Kings & Queens (Schnellschach) 13 Dage 9 Timer
211. Dekron Cup Gruppe A 13 Dage 17 Timer
221. Dekron Cup Gruppe C 13 Dage 18 Timer
231. Activity-Kombi: Kings & Queens (Turnierschach) 14 Dage 11 Timer
241. Dekron Cup Gruppe E 14 Dage 16 Timer
251. Dekron Cup Gruppe D 14 Dage 16 Timer
26Wiener Schachschülerliga 2021/2022 - Sekundarstufe II (Oberstufe) Finale 15 Dage 8 Timer
27Wiener Schachschülerliga 2021/2022 - Sekundarstufe I (Unterstufe) Finale Vorgruppe A 15 Dage 8 Timer
28Wiener Schachschülerliga 2021/2022 - Sekundarstufe I+II (Unterstufe+Oberstufe) Mädchen Finale 15 Dage 8 Timer
29Wiener Schachschülerliga 2021/2022 - Sekundarstufe I (Unterstufe) Finale Playoff 5-8 15 Dage 9 Timer
30Wiener Schachschülerliga 2021/2022 - Sekundarstufe I (Unterstufe) Finale Playoff 9-12 15 Dage 9 Timer
31Wiener Schachschülerliga 2021/2022 - Sekundarstufe I (Unterstufe) Finale Vorgruppe B 15 Dage 9 Timer
32Wiener Schachschülerliga 2021/2022 - Sekundarstufe I (Unterstufe) Finale Playoff 1-4 24 Dage 4 Timer
33Test Single Swiss-System 26 Dage 14 Timer
34Test Sinlge Round Robin 29 Dage 17 Timer
35Wiener Schachschülerliga 2021/2022 - Volksschule Finale 30 Dage 12 Timer
36Blitzturnier-Serie 2021/22 im Schachklub Ottakring Turnier 7 31 Dage 7 Timer
37Wiener Betriebsmeisterschaft 2021/22 3. Klasse 31 Dage 11 Timer
38Wiener Betriebsmeisterschaft 2021/22 1. Klasse 31 Dage 11 Timer
39Blitzturnier-Serie 2021/22 im Schachklub Ottakring Gesamtwertung 31 Dage 13 Timer
40Test Team Swiss-System 34 Dage 12 Timer
41Wiener Betriebsmeisterschaft 2021/22 B-Liga 36 Dage 4 Timer
42Test Single Swiss-System 36 Dage 23 Timer
4329. Activity-Cup 40 Dage 10 Timer
44Wiener Betriebsmeisterschaft 2021/22 2.Klasse Nord 41 Dage 10 Timer
45Wiener Vereinsmeisterschaft 2021/22 B-Liga 43 Dage 5 Timer
46Wiener Betriebsmeisterschaft 2021/22 2.Klasse Süd 43 Dage 10 Timer
47Wiener Betriebsmeisterschaft 2021/22 C-Liga 43 Dage 10 Timer
48Wiener Betriebsmeisterschaft 2021/22 A-Liga 43 Dage 10 Timer
4920. SZ Favoriten Open 2022 44 Dage 18 Timer
50POLGAR-Osterturnier 46 Dage 11 Timer
Advertisement