Odabir turnira

Razvrstaj prema

Odaberi savez: North Macedonia (MKD)

Flag MKD
Br.TurnirZadnja izmjena
1Memorijalen turnir "VENCI POPOV" 2 Sati 6 Min.
2IX IBCA World Team Ch. for the Blind and Visually Impaired ; Group stage - Red 8 Sati 25 Min.
3IX IBCA World Team Ch. for the Blind and Visually Impaired ; Group stage - Yellow 8 Sati 27 Min.
4PRILEP 2022-GRAND PRIX 7 16 Sati 39 Min.
5IX IBCA World Team Ch. for the Blind and Visually Impaired ; Finals 1 Dani 15 Sati
6IX IBCA World Team Ch. for the Blind and Visually Impaired ; Semifinals 1 Dani 15 Sati
7II OPEN Rapid Chess Tournament “VIZIONI M” 2022 6 Dani 10 Sati
8U14-Youth Championship of N.Macedonia 2022 8 Dani 17 Sati
9U16-Youth Championship of N.Macedonia 2022 8 Dani 17 Sati
10U18-Youth Championship of N.Macedonia 2022 8 Dani 17 Sati
11U12-Youth Championship of N.Macedonia 2022 8 Dani 18 Sati
12U10-Youth Championship of N.Macedonia 2022 8 Dani 19 Sati
13G10-Youth Championship of N.Macedonia 2022 8 Dani 20 Sati
14G12-Youth Championship of N.Macedonia 2022 8 Dani 20 Sati
15U08-Youth Championship of N.Macedonia 2022 8 Dani 20 Sati
16G18-Youth Championship of N.Macedonia 2022 9 Dani 12 Sati
17G16-Youth Championship of N.Macedonia 2022 9 Dani 13 Sati
18G14-Youth Championship of N.Macedonia 2022 9 Dani 14 Sati
19Zatvoreno Klubsko Prvenstvo - KARPOS 2022 12 Dani 12 Sati
20PRILEP Juni 2022 28 Dani 18 Sati
21Team Champ Yahya Kemal 1-5 class 31 Dani 11 Sati
22Team Champ Yahya Kemal 6-9 class 34 Dani 11 Sati
23PRILEP 2022-GRAND PRIX 6 35 Dani 18 Sati
24KVALITET JUNIOR CHESS FESTIVAL 2022 А (U20 and ELO < 2300) 40 Dani 18 Sati
25KVALITET JUNIOR CHESS FESTIVAL 2022 B - U10 41 Dani 14 Sati
26Pelagonija 2022 42 Dani 18 Sati
27KVALITET JUNIOR CHESS FESTIVAL 2022 C - U08 43 Dani 18 Sati
287th Memorial Chess Tournament "FADIL NIMANI" 46 Dani 18 Sati
29PRILEP Maj 2022 49 Dani 14 Sati
30PRILEP 2022-GRAND PRIX 5 56 Dani 17 Sati
31Open Championship of N. Macedonia 2022 59 Dani 10 Sati
32Women's Championship of N.Macedonia 2022 59 Dani 10 Sati
33PRILEP 2022-GRAND PRIX 4 84 Dani 17 Sati
34"Naum Naumovski-Borche" U18 - born 2004 or younger & ELO under 1800 (Standard) 90 Dani 11 Sati
35Naum Naumovski-Borche U10 - born 2012 or younger (Rapid) 92 Dani 16 Sati
36Naum Naumovski-Borche U08 - born 2014 or younger (Rapid) 92 Dani 16 Sati
37MSU "SLAVJANSKI" - born 2006 or younger & ELO under 1800 (Standard) 105 Dani 15 Sati
38MSU "SLAVJANSKI" - OPEN (Rapid) 105 Dani 16 Sati
39PRILEP 2022-GRAND PRIX 3 112 Dani 16 Sati
40PRILEP blitz 27022022 126 Dani 15 Sati
41PRILEP 2022-GRAND PRIX 2 133 Dani 17 Sati
42ARM 2022 137 Dani 17 Sati
43PRILEP 2022-GRAND PRIX 1 154 Dani 17 Sati
44Pelagonija 2021 189 Dani 3 Sati
45Отворено првенство на град Скопје за млади во стандарден шах 2021- U12 189 Dani 17 Sati
46Отворено првенство на град Скопје за млади во стандарден шах 2021- U10 189 Dani 18 Sati
47Отворено првенство на град Скопје за млади во стандарден шах 2021- U08 189 Dani 20 Sati
48Отворено првенство на град Скопје за млади 2021 г. - брзопотезен шах 196 Dani 18 Sati
49Memorial Aleksandar Todoroski 197 Dani 1 Sati
50Отворено првенство на град Скопје за млади 2021г. - забрзан шах U14,U16,U18 197 Dani 14 Sati
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 03.07.2022 11:54
PixFuture exclusive partner, masthead