Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 550.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1Event A: All India Open Rapid Rating Tournament IND
1 Минути
2Circuito LBM - Torneo Revolucionario Categoria Leones MEX
3 Минути
3Jouybar Students Chess Championship IRI
3 Минути
4ЧЕМПИОНАТ РК ПО КЛАССИЧЕСКИМ ШАХМАТАМ СРЕДИ ЖЕНЩИН 2022 KAZ
4 Минути
529th Maestro Closed One Day Rapid Chess Tournament (Entries Closed) IND
4 Минути
6ЧЕМПИОНАТ РК ПО КЛАССИЧЕСКИМ ШАХМАТАМ СРЕДИ МУЖЧИН 2022 KAZ
5 Минути
7U17_Boys Solapur City Inter School Selection Chess Tmt.2022 IND
5 Минути
8XXX Мемориал Н.Н. Никэта по шахматам. Турнир А RUS
5 Минути
9DSO Satara Taluka Chess Selection 2022 -"Under 19 Boys" IND
9 Минути
10DSO Satara Taluka Chess Selection 2022 -"Under 19 Girls" IND
11 Минути
11PERTANDINGAN CATUR DAERAH SIK DAN JEMPUTAN (TERBUKA PEREMPUAN) MAS
15 Минути
12FOCC #38 U1900 Section CAN
15 Минути
13FOCC #38 Crown Section CAN
16 Минути
14PERTANDINGAN CATUR DAERAH SIK DAN JEMPUTAN (TERBUKA LELAKI) MAS
19 Минути
15Porprov Cabor Catur Berau 2022 Beregu Putra KILAT INA
19 Минути
16PAVLODAR-OPEN-2022 (ФИНАЛ 27-29 НОЯБРЯ) KAZ
21 Минути
17Опен турнир "Winter Cup" (ТОО "Альянс МТС" - призовой 2 млн тенге) KAZ
23 Минути
18Porprov Cabor Catur Berau 2022 Beregu Putri KILAT INA
24 Минути
19Porprov Cabor Catur Berau 2022 Perorangan Putri KILAT INA
24 Минути
20Trofeul Francez - Turneu C - U08, 10-11 decembrie, Bucuresti ROU
25 Минути
21Porprov Cabor Catur Berau 2022 Perorangan Putra Catur Kilat INA
25 Минути
22Trofeul Francez - Turneu B - U10, 10-11 decembrie, Bucuresti ROU
25 Минути
23Trofeul Francez - Turneu A - U14, 10-11 decembrie, Bucuresti ROU
25 Минути
24Porprov Cabor Catur Kaltim 2022 Veteran Putra Kilat INA
26 Минути
25Кубок 5-ти городов среди мальчиков 2014 г.р. и младше (5 этап) RUS
27 Минути
26TABRIZ WEEKLY 7 AZAR BLITZ NO.4 IRI
29 Минути
27TABRIZ WEEKLY 23 ABAN BLITZ NO.3 IRI
29 Минути
28TABRIZ WEEKLY 16 ABAN BLITZ NO.2 IRI
29 Минути
29Festival Sudamericano de la Juventud Paraguay 2022 PAR
35 Минути
30AP Women Team Chess Championship Selections 29th & 30th November 2022 Contact: 9493930418 IND
38 Минути
31AP Open Team Chess Championship Selections 29th & 30th November 2022 Contact: 9493930418 IND
38 Минути
32Блиц-турнир "Winter Cup" (ТОО "Альянс МТС" - призовой 500 000 тенге) KAZ
38 Минути
33Primer Torneo de Prueba PER
40 Минути
34Campeonato Metropolitano Sub 8 - Nacidos en 2015 en adelante. ARG
49 Минути
35Campeonato Metropolitano Sub 10 - Nacidos en 2013-2014 ARG
50 Минути
36Campeonato Metropolitano Sub 12 - Nacidos en 2011-2012 ARG
50 Минути
37KEJOHANAN CATUR TERTUTUP 1000 LIGA DAERAH LIPIS 2022 (BWH 12) 3/12/2022 SABTU MAS
50 Минути
38Campeonato Metropolitano Sub 14 - Nacidos en 2009-2010 ARG
50 Минути
39Campeonato Metropolitano Sub 16/Sub18/Sub20 - Nacidos en 2007-2008/2005-2006/2003-2004 ARG
50 Минути
4016th Lucknow District Under 13 Chess Championship 2022 (Girls) Conducted by Precision Chess Academy Under the aegis of LDCSA IND
50 Минути
4116th Lucknow District Under 9 Chess Championship 2022 (Open) Conducted by Precision Chess Academy IND
50 Минути
42PERTANDINGAN CATUR DAERAH SIK DAN JEMPUTAN (B12P) MAS
52 Минути
43Турнир по классическим шахматам "Atyrau Chess Open 2022" KAZ
55 Минути
44Goa State Senior FIDE Rating Chess Championship 2022 AICF EVENT CODE 307492/GOA(S)/2022 IND
55 Минути
4516th Lucknow District Under 13 Chess Championship 2022 (Open) Conducted by Precision Chess Academy Under the aegis of LDCSA IND
57 Минути
46Prize 15 Lakh----Winter Cup Classical Below 1600 Rating Lakecity Open Chess Tmt 23-25 Dec at Lakecity, Udaipur (Rajas) Details-9413045606,9461389344,9057059363 IND
57 Минути
47TORNEO DE AJEDREZ "CLUB NAUTICO LA RIBERA" CATEGORIA: INTERMEDIOS SOBERANIA NACIONAL ARG
59 Минути
48Квалификационный турнир городского округа Самара по шахматам, быстрым шахматам и блицу в 2022 году. «Chess First». Быстрые шахматы. Турнир Б RUS
59 Минути
49PORPROV XIV SULAWESI TENGGARA 2022 - CEPAT PUTRA INA
1 Часови 1 мин.
50ACADEMIA HERMAR - LIGA A - 6° TEMPORADA - 2022 FID
1 Часови 1 мин.
Advertisement
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 25.11.2022 10:16
PixFuture exclusive partner, masthead